Ostrava ve filmu


Ostravak Ostravski

Jarek Ostravski je horník jako každý jiný. Když ale v dole bouchne jedna ze štol a on zachrání spoustu svých kamarádů ze závalu, stane se hrdinou a rázem se mu jeho život obrátí naruby. Vedením firmy je povýšen z dolu do kanceláře, aby se staral
o horníky, dostane se do zorného úhlu médií, rodiny, přátel, ale především se znásobí jeho kredit u žen. Kdo by ale mohl tušit, jak to celé je vlastně doopravdy…
Nová česká filmová komedie, navazující na nejlepší tituly z této oblasti naší filmové tvorby „Ostravak Ostravski“, byla volně vytvořena dle námětu legendárního blogera a jeho sedmi knižních bestsellerů s názvem Deniky Ostravaka.

LOKACE: Dolní oblast Vítkovice, Poruba, centrum města, Ostrava-Poruba, Nová radnice, Forum Nová Karolina, OKD, Landek Park
ROK: 2016

Fotogalerie

Ostravak Ostravski

| top |


Ode to my father

Korejští filmaři využili industriálních lokací z Ostravy pro svůj film, který nesl pracovní název International market nyní Ode to my father. Film shlédlo přes 10 mil. návštěvníků kin v Koreji.
Film se odehrává v 60. letech 20. století v období po Korejské válce, kdy vláda jihokorejské muže posílala ve velkém pracovat do německých dolů a ženy za prací ošetřovatelek a zdravotních sester.

LOKACE: Dolní oblast Vítkovice, Důl Anselm v Landek Parku, Důl Michal, Staříč, Příbor
ROK: 2014

Videogalerie

| top |


Cesta ven

Příběh mladé romské matky, která bojuje o obyčejný šťastný život. Naráží však na předsudky většinové společnosti, dluhy i překážky ve vlastní rodině, které jí zabraňují obstát v dnešním světě. Českou i mezinárodní kritikou oceněný film Petra Václava.

LOKACE: Ostrava a okolí
OBSAZENÍ: K. Dudová, D. Ištok, M. Zajacová-Ferencová, N. Hlaváčová a další. Kamera Š. Kučera
ROK: 2014

| top |


Budweiser Select Hockey Tickets for Life or $250,000

Reklamní spot na kanadský Budweiser natočený v ostravské ČEZ Aréně! Spot je součástí kampaně zaměřené na podporu věrnostního programu členské základny fanoušků.

LOKACE: ČEZ Aréna
ROK: 2013

Videogalerie

| top |


Isabel

Thriller odehrávající se během jednoho dne a jedné noci na mnoha lokacích současné Ostravy, je příběhem začínající novinářky Isabel, která se ve snaze o senzační reportáž vydává za tajemným mužem. Díky své naivitě a odvaze zároveň se dívka ocitá v pasti děsivé společnosti, ve které musí bojovat o holý život.

OBSAZENÍ: Petra Lorencová, Lukáš Melník, Sylvie Krupanská, Renáta Klemensová, Robert Urban, Zuzana Truplová, František Strnad
ROK: 2013

Videogalerie

| top |


Etostone - Together ft. Jason McKnight

Videoklip se přehraje po kliknutí na jeho název.

LOKACE: Důl Michal, Areál čs. opevnění Hlučín - Darkovičky
ROK: 2012

| top |


Kryštof - Křídla z mýdla ft. Jaromír Nohavica

Videoklip se přehraje po kliknutí na jeho název.

ROK: 2012

| top |


Karel Reisz, ten filmový život

Dokumentární film zachycující zajímavý osobní i pracovní příběh muže, který si odnesl ze svého dětství v Ostravě vklad pro zakládání anglické nové vlny a Free Cinema. Stál u zrodu hnutí, které dalo světu nový pohled na sociální film a v 60. letech inspirovalo francouzskou a českou novou vlnu. Karel Reisz se později prosadil i v Hollywoodu (The Gambler 1974, Who´ll Stop the Rain 1978) a stal významnou postavou světového filmu. Jako Wintonovo dítě byl zachráněn před smrtí v koncentračním táboře. Ve 13 letech odjel do Anglie, vstoupil do RAF, po válce se stal pedagogem, ředitelem Britského filmového institutu, úspěšným producentem a režisérem.

LOKACE: Dolní oblast Vítkovice, Vítkovice, Centrum Ostravy
ROK: 2012

Videogalerie

| top |


Rytmus feat. Ego - Deti Stratenej Generácie

Originální prostředí pro hudební klipy. I to najdete v Ostravě!
Pro přehrání videa klikněte na jeho název!

LOKACE: Dolní oblast Vítkovice
ROK: 2012

| top |


Yuma

Akční krimi drama česko-polské koprodukce.
Začínají 90. léta, život v polsko-německém pohraničí se však po pádu železné opony zatím nijak zvlášť nezměnil. Dvacátníka Zygu už nebaví dívat se na módní výstřelky a západní vymoženosti jen v barevných časopisech. Spolu s kamarády se rozhodne rozzářit život v ospalém šedém městečku a sobě i jeho obyvatelům trochu přilepšit. Západoněmecké obchody přetékající zbožím jsou pro mladíky přece jen příliš velkým lákadlem... Piotr Mularuk se ve svém působivém dramatu, v němž nechybí akce, inspiroval situací, jež po rozpadu sovětského bloku panovala v polsko-německém pohraničí a svého času plnila titulní strany polských novin.

LOKACE: Jiráskovo náměstí
OBSAZENÍ: Jakub Gierszal, Katarzyna Figura, Tomasz Kot
ROK: 2012

Videogalerie

| top |


Ghost Recon: Alpha

Krátkometrážní / Akční / Sci-Fi, USA / Velká Británie

LOKACE: Dolní oblast Vítkovice
OBSAZENÍ: Mark Ivanir, Karel Dobrý, Keith Gilmore, Daniel Svoboda, Charlotte Rampling, Pavel Ledinský
ROK: 2012

Fotogalerie

Ghost Recon - natáčení Dolní oblast Vítkovice

Videogalerie

| top |


4TEENS

Název seriálu je tak trochu jazykovou hříčkou z názvu časopisu pro „náctileté“, tedy For Teens, který vydávají studenti jednoho gymnázia. Uvozuje mozaiku osudů teenagerů, jejich spolužáků či přátel. Jejich příběhy mají šanci přitáhnout i zralé publikum. Bez rodičů, kantorů i dalších dospělých parťáků se totiž dospívání nedá dost dobře odehrát, ani odžít.

LOKACE: Jiráskovo náměstí, Klub Garáž, Praděd, Gymnázium Orlová
OBSAZENÍ: Ondřej Malý, Tomáš Materna, Dagmar Křížová, Vanda Chaloupková, Norbert Lichý, Miroslav Táborský
ROK: 2011

Fotogalerie

4TEENS - Jiráskovo náměstí V hudebním klubu Garáž V hudebním klubu Garáž Pod Pradědem

| top |


Mamas & Papas

Příběhy 4 partnerských či manželských dvojic, jejichž život se v určitém bodě točí kolem vytouženého, nechtěného nebo zmařeného rodičovství. Příběh jedné dvojice je zasazen do prostředí Ostravy-Vítkovic.

LOKACE: Vítkovice, Divadlo Petra Bezruče, Nemocnice Vítkovice
OBSAZENÍ: Zuzana Bydžovská, Petr Franěk, Zuzana Kronerová, Michal Čapka, Zuzana Čapková, Filip Čapka, Martha Issová
ROK: 2010

Videogalerie

| top |


Red Bull Parkour Training Jam

20 aktivních českých parkouristů-freerunnerů dostalo unikátní možnost podívat se společně se světovou hvězdou Angličanem Ryan Doylem do komplexu Dolní oblasti Vítkovice a trochu zde potrénovat. Výsledkem je i parádní video.

LOKACE: Dolní oblast Vítkovice
OBSAZENÍ: Ryan Doyle
ROK: 2010

Fotogalerie

Superman Participants coming Ryan checks the location

Videogalerie

| top |


Pouta

Psychologický thriller česko-slovenské koprodukce se odehrává v Československu 1982.Totalitní režim se zdá jako nekonečný a neukončitelný. Antonín, příslušník tajné policie, znuděný vším okolo sebe nasměruje své vnitřní démony ke zdánlivě čistému, spíše ale neuchopitelnému bodu – k mimomanželskéu vztahu s mladou ženou Klárou.
Vítěz pěti Českých lvů za rok 2010 a nositel řady dalších ocenění.

LOKACE: Důl Michal, Pasáž Vesmír, Stodolní
OBSAZENÍ: Ondřej Malý, Kristína Farkašová, Luboš Veselý, Lukáš Latinák, Oldřich Kaiser, Ivana Uhlířová, Martin Finger
ROK: 2009

Videogalerie

| top |


Babylon A.D.

Akční sci-fi thriller, koprodukce USA / Francie / Velká Británie.
Šéf ruské mafie Gorsky (Gérard Depardieu), který má pod kontrolou celou východní Evropu, vydává velmi riskantní rozkaz: eskortovat nebezpečnou ženu Auroru z Ruska do New Yorku. Zkušený žoldák Toorop (Vin Diesel) vybojoval už mnoho soubojů a přežil války, které devastovaly svět od počátku 21. století. Právě on musí mladou dívku a její sestru Rebeku dopravit do cíle, v tichosti a hlavně bezpečně. Aurora se během transportu chová podezřele. Jak je možné, že dívka dokáže řídit starou ruskou ponorku, mluví 19 jazyky a zná věci, které se nikdy neučila? Je infikována geneticky vytvořeným virem, který by možná mohl v budoucnu způsobit vyhynutí lidské rasy…

LOKACE: Poruba
OBSAZENÍ: Vin Diesel, Michelle Yeoh, Gérard Depardieu, Mélanie Thierry,Charlotte Rampling, Mark Strong
ROK: 2008

Fotogalerie

Natáčení Babylon A.D. - Ostrava-Poruba Natáčení Babylon A.D. - Ostrava-Poruba Natáčení Babylon A.D. - Ostrava-Poruba Natáčení Babylon A.D. - Ostrava-Poruba

Videogalerie

| top |


Bez tváře

Psychologický příběh milostného lichoběžníku mezi dvěma kamarády, kteří usilují o jedinou ženu, a americké lektorky, která se posléze připlete do osudového soukolí soucitné lásky, vášnivé nevěry i kruté pomsty.
Bez tváře je milostným příběhem o minulosti, která se bolestně dotýká současnosti a osudově rozhoduje o naší budoucnosti. Je vyprávěním o silných emocích, o nerozhodnosti lidí jít za svým štěstím, ale také o tom, jak se někdy naše osudy neprotnou.

LOKACE: Okolí Dolu Paskov
OBSAZENÍ: Petr Lněnička, Jaromír Nosek, Lenka Zahradnická, Susan May Pratt, Petr Forman, Miroslav Vladyka
ROK: 2008

Fotogalerie

U Dolu Paskov

| top |


Sametoví vrazi

Sametoví vrazi vychází volně z nejznámějšího případu násilné trestné činnosti poslední doby tzv. Orlických vražd z let 1991-93. Jeden z nejlepších krimi filmů polistopadové éry využil i řady ostravských lokací.

LOKACE: Nádražní ulice mezi Stodolní a pasáží Vesmír
OBSAZENÍ: Michal Dlouhý, Jan Dolanský, Richard Krajčo, Alice Bendová
ROK: 2005

Videogalerie

| top |


Sluneční stát

Tragikomický soudobý příběh čtyř obyčejných lidí, kteří se ocitnou na životní křižovatce. Karla, Tomáše, Milana a Vinca kdysi svedla možnost výdělku do ostravského kosmopolitního kotle. Časy se ale mění; jejich místa byla managementem firmy nabídnuta zahraničním dělníkům. Ztrátu zaměstnání řeší přátelé podnikáním na vlastní pěst. Namísto očekávaného úspěchu jim to však přinese pouze vysoké zadlužení a řadu nepříjemných zkušeností, které je usvědčí z naivity i neschopnosti.

LOKACE: Poruba, Stodolní ulice, Ohýbárna trubek Vítkovice, Okolí dolu Stonava, Michálkovice, Vítkovice, Komenského sady
OBSAZENÍ: Oldřich Navrátil, Ivan Martinka, Ľuboš Kostelný, Igor Bareš, Anna Cónová, Anna Šišková, Lucie Žáčková
ROK: 2005

Fotogalerie

Sluneční stát Sluneční stát Sluneční stát

Videogalerie

| top |


Non plus ultras

Humorný pohled na krátký časový výsek v životě dospělých chlapů, z nichž někteří zestárli předčasně a někteří naopak ještě nedospěli. Všechny spojuje jedna společná vášeň - fotbal. Jen fotbalovému chuligánství už se nevěnují s takovou vervou, jako dřív.

LOKACE: Dolní oblast Vítkovice, Místecká ulice, Stadion Bazaly a jeho okolí, Hlavní nádraží Ostrava
OBSAZENÍ: David Novotný, Vladimír Dlouhý, Matěj Hádek, Michal Novotný, Oldřich Kaiser, Richard Krajčo
ROK: 2004

Videogalerie

| top |


Kouř

Legendární snímek Tomáše Vorla s podtitulem "Muzikál totalitního věku". Mladý inženýr přichází na své první působiště se záměrem pracovat, což se však v bizarních poměrech éry posledních let totalitní křeče ukáže být šokujícím výstřelkem. Mirek svým neobvykle normálním postojem uvede do chodu běh "místních" dějin, a tak společenské zlo (zosobněné nekompetentními šéfy) je aktuálně svrženo spravedlivě rozhořčeným, probuzeným davem a jsou nastoleny nové pořádky, které však v mnohém začínají připomínat pořádky staré, obrácené naruby. Na scénáři spolupracoval s Tomášem Vorlem vedoucí jednoho z divadel Pražské pětky, Lumír Tuček z Recitační skupiny Vpřed. Snímek má poetiku typickou pro zmíněné společenství: prolínání vážného s nevážným, ironie s obdivem, reality s bizarností, skutečnosti s absurditou. K tomu nezapomenutelný Arnoštek a prostředí tehdejších Vítkovických železáren.

LOKACE: Dolní oblast Vítkovice
OBSAZENÍ: Jan Slovák, Lucie Zedníčková, Eva Holubová, David Vávra, Jaroslav Dušek, Petr Čtvrtníček, Šimon Caban, Martin Faltýn, Tomáš Hanák
ROK: 1990

| top |

Všechna práva vyhrazena - použití obsahu
nebo jeho částí je možné pouze se souhlasem
Magistrátu města Ostravy, Prokešovo nám. 8, 729 30 Ostrava

Tento web využívá k optimalizaci služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v prohlížení stránek s použitím cookies souhlasíte. Více informací zde