V Evropě i v celém světě jsou naprosto běžné regionální filmové kanceláře, které propagují svůj region, nabízejí filmařům servis, asistenci, kontakty apod. Často také disponují finančním fondem, ze kterého mohou za splnění určitých podmínek filmařům plynout pobídky. Pobídkou je přitom určité procento peněz, které filmaři musí v regionu nejdříve utratit.

To je ale pro FILM OSTRAVA!!! zatím hudba budoucnosti. V tuto chvíli tak prezentujeme a propagujeme Ostravu jako místo pro filmaře atraktivní a výjimečné s nevšední atmosférou, zázemím, potenciálem. Jako region pro filmaře vstřícní jsme schopni především příchozím produkcím asistovat, poskytovat informace, servis a usnadňovat jim natáčení tak, aby se zase vrátili.

Přítomnost filmových štábů v regionu má nezanedbatelný přímý ekonomický dopad. Nutno dodat, že jednoznačně pozitivní. Členové štábu se musejí někde ubytovat, stravovat, často si najímají místní lidi, ať už profesionály nebo třeba kompars. Neopomenutelný je potenciál filmových projektů k propagaci destinace, tedy pro podporu cestovního ruchu v regionu a vůbec ke zdůrazňování pozitivní image místa. Právě to je naším cílem.  

 

Všechna práva vyhrazena - použití obsahu
nebo jeho částí je možné pouze se souhlasem
Magistrátu města Ostravy, Prokešovo nám. 8, 729 30 Ostrava

Tento web využívá k optimalizaci služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v prohlížení stránek s použitím cookies souhlasíte. Více informací zde