Město Ostrava se rozhodlo věnovat v rámci své stávající agendy aktivitám, které mají za cíl přilákat filmaře do regionu. Důvodem je především obrovský potenciál oblasti a místních obyvatel, snaha zlepšovat pozitivní image města a dostávat Ostravu do povědomí takovou, jaká je, tedy industriální, dynamickou, energickou, otevřenou a charismatickou. Nezanedbatelný je přímý ekonomický přínos, který filmové štáby do regionu přinášejí a také multiplikační efekt, využitelný pro marketing cestovního ruchu. 
V Evropě i v celém světě jsou naprosto běžné regionální filmové kanceláře, které propagují svůj region, nabízejí filmařům servis, asistenci, kontakty apod. V České republice zatím fungovala pouze nadregionální Czech Film Commission. Ukazuje se však, jak je důležité, aby samy regiony, které mají tak obrovský filmařský potenciál jako Ostravsko, potažmo celý kraj, byly aktivní a aby v nich bylo kontaktní místo, kam se filmaři mohou obracet.
 

 

Co říká na natáčení v Ostravě producentka jihokorejského filmu International Market? Čtěte zde.

Všechna práva vyhrazena - použití obsahu
nebo jeho částí je možné pouze se souhlasem
Magistrátu města Ostravy, Prokešovo nám. 8, 729 30 Ostrava

Tento web využívá k optimalizaci služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokračováním v prohlížení stránek s použitím cookies souhlasíte. Více informací zde